Jep dorëheqje Robert Mugabe - Bota Sot
Jep dorëheqje Robert Mugabe

Afrika

E shtunë, 16 dhjetor 2017

Jep dorëheqje Robert Mugabe

Më: 21 nëntor 2017 Në ora: 17:24
Robert Mugabe

Presidenti i Zimbabvesë,Robert Mugabe, ka bërë të ditur dorëheqjen e tij e cila hyn në fuqi menjëherë, transmetojnë mediat botërore.

Mugabe tha se ka zgjedhur të largohet “për të lejuar transferimin e butë të pushtetit” dhe është bërë në baza të vullnetarizmit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test