Egjipt, mbytet një turist, ja arsyeja - Bota Sot
Egjipt, mbytet një turist, ja arsyeja

Afrika

E shtunë, 24 shkurt 2018

Egjipt, mbytet një turist, ja arsyeja

Nga: A.S Më: 5 janar 2018 Në ora: 09:47
Piramidat në Egjipt

“Një turist ka vdekur dhe shtatë të tjerë janë plagosur pasi një balon i fryrë u përplas për toke, shkruan Daily star”, përcjell “Bota sot”.

Ngjarja ka ndodhur në Egjipt. Këta balonë të mëdhenj peshojnë me tonelata dhe shërbejnë për të bërë fluturime në ajër nga ana e turistëve.

Besohet se incidenti është shkaktuar nga erëra të forta që ia humbi detyrimin dhe që pasojë me një rënie mbi tempujt dhe varrezat e qytetit.

Të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital. Njëri prej tyre ka vdekur.

 I vdekuri është nga Afrika e Jugut, sipas një zyrtari të ministrisë së shëndetësisë.

Ndryshe, në vitin 2013, 19 turistë duke përfshirë tre britanikë teksa po fluturonin me një ballon të tillë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test