Në Ditën e të Pagjeturve kërkohet angazhim nga vendorët dhe ndërkombëtarët - Bota Sot
Në Ditën e të Pagjeturve kërkohet angazhim nga vendorët dhe ndërkombëtarët

Aktuale

E martë, 25 prill 2017

Në Ditën e të Pagjeturve kërkohet angazhim nga vendorët dhe ndërkombëtarët

Më: 21 prill 2017 Në ora: 13:57
Ilustrim

Në Kosovë është shënuar sot Dita Kombëtare e të Pagjeturve.

Përfaqësues të familjarëve kanë bërë homazhe pranë Përmendores dedikuar këtyre personave.

Nënkryetari i Këshillit Familjar për Persona të Zhdukur në Kosovë, Haki Kasumi, ka kërkuar nga autoritetet vendore dhe ato ndërkombëtare që të angazhohen më tepër për zbardhjen e fatit të personave të pagjetur.

Bazuar në statistikat e institucioneve, janë 1660 persona që vazhdojnë të figurojnë të zhdukur që nga lufta e fundit në Kosovë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test