Këshilltari i Mustafës: Votuesi i LDK-së i përçoi mesazh lidershipit të partisë - Bota Sot
Këshilltari i Mustafës: Votuesi i LDK-së i përçoi mesazh lidershipit të partisë

Aktuale

E premte, 23 qershor 2017

Këshilltari i Mustafës: Votuesi i LDK-së i përçoi mesazh lidershipit të partisë

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 21:43
Besnik Berisha

Besnik Berisha, këshilltar politik i Isa Mustafës, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës do t’i bëjë analizat e nevojshme për të parë se çka shkoi keq e çka mirë në zgjedhje, porse ai është shprehur i bindur se ngërzit më të mirë në Kuvendin e ardhshëm të Kosovës do të jenë pikërisht nga LDK-ja.

Po ashtu, Berisha, shtoi se elektorati i LDK-së i dha edhe një mesazh të rëndësishëm vetë lidershipit të partisë, duke i treguar se kë e do.

“Me 11 qershor është dëshmuar që votuesi përçoi një mesazh që tregoi se çfarë pret nga udhëheqësia e LDK-së. Votuesi i LDK-së ka zgjedhë një rrugë të rifreskimit të kuadrove. Por, ka ndëshkuar një pjesë të atyre që dikur kishin votat e tyre. Elektorati gjithmonë voton drejt edhe në këtë rast ka votuar drejt”, ka thënë Berisha.

“Ajo çka është zgjedhur është më e mira e LDK-së, por edhe në Kuvend do të përfaqësohet më së miri nga të gjithë 110 kandidatë e tjerë. Elektorati i ka ndëshkuar ata që nuk kanë arritur t’i mbajnë premtimet”.

Ndërsa, sa i përket koalicionit me Aleancën Kosova e Re dhe Alternativën, Berisha tha se “ka pasur më shumë të mira, sesa ndëshkime nga elektorati”.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test