Limaj dhe Minxhozi diskutojnë për mbledhjen e dy qeverive - Bota Sot
Limaj dhe Minxhozi diskutojnë për mbledhjen e dy qeverive

Aktuale

E premte, 17 nëntor 2017

Limaj dhe Minxhozi diskutojnë për mbledhjen e dy qeverive

Më: 18 tetor 2017 Në ora: 12:39
Fatmir Limaj, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ku është diskutuar për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive shqiptare, e cila do të organizohet muajin e ardhshëm në Korçë.

Sipas një njoftimi të Qeverisë së Kosovës, zëvendëskryeministri Limaj dhe ambasadori Minxhozi u pajtuan se të dy shtetet duhet të bëjnë më shumë në zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri më tani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test