Millaku: Fola me fakte, Veseli e Thaçi vranë komandant Drinin, Veseli ka aktakuzë me numër 262€3 - Bota Sot
Millaku: Fola me fakte, Veseli e Thaçi vranë komandant Drinin, Veseli ka aktakuzë me numër 262€3

Aktuale

E hënë, 15 tetor 2018

Millaku: Fola me fakte, Veseli e Thaçi vranë komandant Drinin, Veseli ka aktakuzë me numër 262€3

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 16:43
Drita Millaku

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka thënë se akuza ndaj Kadri Veselit për vrasjen e Ekrem Rehxhën- komandant Dirinin, nuk ka qenë e rastësishme pasi e ka familjarë dhe është shumë mirë e njoftuar me ngjarjen.

Ajo shtoi se Veseli për këtë çështje ka një aktakuzë në prokurori dhe ka një vendim në vitin2003, me numër 262€3.

Kurse, Veseli kërkoi prokurorinë që të fillojë hetimet, ndërsa, për vendimin e vitit 2003, për herë të parë po dëgjon për këtë çështje, kurse, kërkoi nga vet ajo ta gjenë dhe ta lexojë vendimin që e tha.

Sipas Millakut, vendimi nuk i ka ardhur pasi është në listën e të akuzuarave me pseudonimin Luli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test