Deputeti serb kërcënon nëse Lista Serbe e voton demarkacionin - Bota Sot
Deputeti serb kërcënon nëse Lista Serbe e voton demarkacionin

Aktuale

E enjte, 20 shtator 2018

Deputeti serb kërcënon nëse Lista Serbe e voton demarkacionin

Më: 8 mars 2018 Në ora: 14:12
Lista Serbe

Një deputete e Kuvendit të Serbisë ka tërhequr vërejtjen se dikush do të mbajë përgjegjësi nëse Lista Serbe në Kuvendin e Kosovës voton për ratifikimin e Marrëveshje kufitare Kosovë – Mali i Zi

Shefja e grupit parlamentar nga Nova Srbija - Pokret za spas Srbije (Serbia e re - Lëvizja për shpëtimin e Serbisë) , Sanda Rashoviq Iviq i ka pyetur sot kryeministren e këtij vendi Ana Bërnabiq dhe ministren e Drejtësisë Nela Kuburoviqq se ë rast të përkrahjes së Listën ratifikimit të marrëveshjes kufitare ndërmjet Kosovës e Malit të Zi, a do të mbajë dikush përgjegjësi .

“Po u përkrah marrëveshja, do të shkelet Kushtetuta e Serbisë, sepse nuk ka kufi ndërmjet Kosovës e Malit të Zi, por kufi ka ndërmjet Serbisë e Malit të Zi, citon FoNet të ketë thënë Iviq.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test