Haxhiu thotë se vendimi për rritje të pagave është vepër penale - Bota Sot
Haxhiu thotë se vendimi për rritje të pagave është vepër penale

Aktuale

E diel, 19 gusht 2018

Haxhiu thotë se vendimi për rritje të pagave është vepër penale

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 23:25
Albulena Haxhiu

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka thënë se drejtuesit e Qeverisë së Kosovës janë të pamoralshëm dhe sipas saj vendimi për rritje të pagës është vepër penale.

Haxhiu në ‘DPT të Fidani’ ka thënë se rritja e pagave do t’i kushtojë buxhetit të shteti mbi 7 milionë euro.

“ Këto pare nuk kanë ku ti marrin. Ato nuk janë të parapara as në buxhet. Këto do të merren nga ndonjë investim i paraparë, nga ndonjë shkollë, çerdhe apo dikund tjetër”, ka thënë Haxhiu.

Ajo ka thënë se kryeministri i Kosovës e ka pagën më të madhe ne rajon, dhe sipas saj, kjo tregon se pushtetarët e Kosovës mendojnë vetëm për vete.

“ Çdo qeveri e rajonit e ka te rregulluar çështjen e pagave me ligj. Tek ne kjo nuk po ndodh, dhe pagat po rriten me vendime te qeverisë”.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test