Trump premton epokë të re në luftën ndaj kriminalitetit - Bota Sot
Trump premton epokë të re në luftën ndaj kriminalitetit

Amerika

E martë, 22 maj 2018

Trump premton epokë të re në luftën ndaj kriminalitetit

Më: 9 shkurt 2017 Në ora: 23:17
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump premtoi sot një periudhë e re në luftën kundër kriminalitetit dhe kërcënimit terrorist.

Duke adresuar, nga Zyra Ovale një tablo shumë të zymtë kërcënimesh që rëndojnë sipas tij mbi Amerikën, Presidenti dëshmoi gatishmërinë e tij për të shkatërruar kartelet kriminale që janë shtrirë në të gjithë vendin dhe po rrënojnë rininë amerikane.

“Po përballemi me një kriminalitet në rritje dhe kërcënimin e terrorizmit vrastar”, tha ai gjatë ceremonisë së betimit si ministër i Drejtësisë, Jeff Sessions.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test