Tramp në udhëtimin e parë jashtë vendit si president - Bota Sot
Tramp në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

Amerika

E hënë, 29 maj 2017

Tramp në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

Më: 19 maj 2017 Në ora: 22:28
Donald Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump ka udhëtuar sot për në Arabinë Saudite, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit që kur mori postin e presidentit të SHBA-ve.

Tramp gjatë udhëtimit shoqërohet nga bashkëshortja e tij Melanie dhe në Riad udhëtuan me aeroplanin presidencial "Air Force One”, njoftoi AFP.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pse u bashkua Ramush Haradinaj me PDK-në:

    Për postin e kryeministrit

    Kishin marrëveshje të fshehtë edhe më herët

    Nuk e di

    Shiko rezultatet
    test