Tillerson për Ballkanin: Të përshpejtohen reformat - Bota Sot
Tillerson për Ballkanin: Të përshpejtohen reformat

Amerika

E diel, 25 shkurt 2018

Tillerson për Ballkanin: Të përshpejtohen reformat

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 13:45
Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, deklaroi sot se pavarësisht tensioneve të dukshme në disa pjesë të Ballkanit mos stabiliteti edhe më tej është i pranishëm.

“Qeveritë duhet të përshpejtojnë reformat politike dhe ekonomike, përfshirë edhe forcimin e institucioneve, luftën kundër korrupsionit dhe sundimin e ligjit”, tha Tillerson në takimin e 24-të të Këshillit të Ministrave të OSBE-së në Vjenë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test