Clinton i bën thirrje Trump të mbrojë SHBA - Bota Sot
Clinton i bën thirrje Trump të mbrojë SHBA

Amerika

E mërkurë, 19 shtator 2018

Clinton i bën thirrje Trump të mbrojë SHBA

Më: 1 mars 2018 Në ora: 12:15
?Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për president, Hillary Clinton

?Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për president, Hillary Clinton, i bëri thirrje presidentit amerikan Donald Trump që të mbrojë shtetin nga "Rusët që vijnë edhe më tej".

"Flas si ish-sekretarja amerikane e Shtetit: rusët edhe më tej po vijnë. Agjencitë tona të inteligjencës inkurajojnë Trump që të veprojë. A do të vazhdojë ai të injorojë dhe të dorëzohet, apo do të mbrojë shtetin tonë", ka shkruar Clinton në Twitter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test