Pronarët marrin hotelin e Trumpit pas kontestit të gjatë - Bota Sot
Pronarët marrin hotelin e Trumpit pas kontestit të gjatë

Amerika

E martë, 18 shtator 2018

Pronarët marrin hotelin e Trumpit pas kontestit të gjatë

Më: 5 mars 2018 Në ora: 19:53
Hoteli

Në përcjellje të policisë dhe gjykatësve, pronarët në ndërtesën në Panama, ku ndodhet hoteli i presidentit amerikan Donald Trump, kanë marrë sot kontrollin mbi këtë objekt, derisa ekipi i sigurimit të zyrtarëve të Trump u largua nga zona.

Me këtë aksion, autoritetet e Panamasë kanë zgjedhur kontestin ndërmjet kompanisë familjare të Trump, e cila merret me hotelieri dhe Orestes Fintiklis, investuesit privat, i cili deri sot është përpjekur që të largojë nga ndërtesa kompaninë Trump, transmeton AP.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test