Shqiptarët ‘tundin’ New York-un, ja me çfarë ‘bishash’ parakalojnë - Bota Sot
Shqiptarët ‘tundin’ New York-un, ja me çfarë ‘bishash’ parakalojnë

Amerika

E mërkurë, 23 maj 2018

Shqiptarët ‘tundin’ New York-un, ja me çfarë ‘bishash’ parakalojnë

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 01:32
Gjithë shqiptarët e Amerikës që të zhvillojnë vit pas viti parada e parakalime në rrugët e New Yorkut

Është bërë traditë tashmë për të gjithë shqiptarët e Amerikës që të zhvillojnë vit pas viti parada e parakalime në rrugët e New Yorkut.

Bëhet fjalë për një mënyrë për të treguar se shqiptarët, të konsideruar gjithmonë kaq të vegjël, janë mjaftueshëm të mëdhenj për të bërë që zëri i tyre të ndihet edhe këtu në zemër të vendit më të fuqishëm të botës.

Edhe këtë vit asnjë gjë nuk i ka ndalur “Albanian Roots” dhe organizatorët që të mbajnë këtë parakalim të madh në rrugët e qytetit amerikan me veturat e tyre luksoze, këngë e valle, edhe pse moti nuk ka qenë i mirë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test