Gjenerata katërt e Toyota Prius, shumë më e mirë se që pritej - Bota Sot
Gjenerata katërt e Toyota Prius, shumë më e mirë se që pritej

Auto

E enjte, 19 prill 2018

Gjenerata katërt e Toyota Prius, shumë më e mirë se që pritej

Më: 17 korrik 2017 Në ora: 08:07
Toyota Prius

Modeli Prius nuk ka qenë asnjëherë i pëlqyer sa duhet dhe gjithmonë ka pasur vend për kritika, duke mos arritur shitjet e parapara.

Por, kjo nuk mund të thuhet edhe me modelin e katërt, që është një hibrid sportiv, që kushton duke filluar prej 30 mijë eurove.

Kjo Toyota po konsiderohet si sedan komod, i qëndrueshëm dhe shumë praktik.

Ende nuk dihet se sa do të ketë kërkesa për veturën që është lansuar së fundmi, por njohësit kanë dhënë komente shumë pozitive për të.

Videoja e postuar më poshtë, e tregon nga afër në detaje dhe disa statistika për të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test