Sekretari i OKB-së kërkon ndalimin e veprimeve ushtarake në Myanmar - Bota Sot
Sekretari i OKB-së kërkon ndalimin e veprimeve ushtarake në Myanmar

Azia

E martë, 17 korrik 2018

Sekretari i OKB-së kërkon ndalimin e veprimeve ushtarake në Myanmar

Më: 13 shtator 2017 Në ora: 19:20
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u bëri thirrje autoriteteve të Myanmarit të pezullojnë veprimin ushtarak dhe t'i japin fund dhunës kundër popullatës myslimane, duke thënë se kriza destabilizon rajonin.

Në konferencën për shtyp, ai vlerësoi se situata humanitare ka kaluar në suazat e një katastrofe dhe u bëri thirrje të gjitha vendeve për të ofruar ndihmë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test