Trupat pakistaneze lirojnë familjen e kidnapuar nga talebanët - Bota Sot
Trupat pakistaneze lirojnë familjen e kidnapuar nga talebanët

Azia

E hënë, 16 korrik 2018

Trupat pakistaneze lirojnë familjen e kidnapuar nga talebanët

Më: 12 tetor 2017 Në ora: 18:12
Kanadezi Joshua Boyle dhe bashkëshortja e tij amerikane, Caitlan Coleman ishin kidnapuar përderisa ishin për vizitë në Afganistan në vitin 2012.

Ushtarë pakistanez kanë liruar një familje pesë anëtarëshe, që vjen nga Amerika Veriore, të cilët ishin duke u mbajtur peng nga Talebanët afgan.

Kanadezi Joshua Boyle dhe bashkëshortja e tij amerikane, Caitlan Coleman ishin kidnapuar përderisa ishin për vizitë në Afganistan në vitin 2012.

Ata u bënë me tre fëmijë përderisa ishin të kapur.

Familja u shpëtuan pas një lajmërimi të SHBA-ve, që ishin në një operacion në afërsi të kufirit në Afganistan.

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë që ky është një moment pozitiv për marrëdhëniet në mes të Amerikës dhe Pakistanit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test