12 të vdekur në aksident - Bota Sot
12 të vdekur në aksident

Azia

E enjte, 20 shtator 2018

12 të vdekur në aksident

Më: 17 mars 2018 Në ora: 18:01
ilustrim

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot në Indi.

Siç njoftojnë autoritetet indiane, aksidenti është shkaktuar, kur një autobus ka rënë në shtratin e një lumi për shkak të shpejtësisë së madhe dhe si pasojë kanë mbetur të vdekur së paku 12 persona dhe 35 të tjerë janë lënduar.

Zyrtari i qeverisë indiane, Rajah Roshan tha se shoferi kishte humbur kontrollin ndaj automjetit dhe ka rënë pranë Sitamarijit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test