Bilanci i viktimave të sulmeve të ISIS-it rritet në 57 - Bota Sot
Bilanci i viktimave të sulmeve të ISIS-it rritet në 57

Azia

E mërkurë, 22 gusht 2018

Bilanci i viktimave të sulmeve të ISIS-it rritet në 57

Më: 22 prill 2018 Në ora: 16:01
Ilustrim

Numri i njerëzve të vrarë në një bombë vetëvrasëse që është kryer sot nga Shteti Islamik në Kabul është rritur në 57, ndërsa numri i të plagosurve është rritur në 119, thanë zyrtarët afganë.

Më parë, zyrtarët lokalë thanë se në një sulm në kryeqytetin e Afganistanit, për të cilin Shteti Islamik mori përgjegjësinë, u vranë 48 vetë dhe 112 u plagosën.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test