Kjo është pesëshja më e mirë e sezonit në NBA - Bota Sot
Kjo është pesëshja më e mirë e sezonit në NBA

Basketboll

E hënë, 29 maj 2017

Kjo është pesëshja më e mirë e sezonit në NBA

Më: 20 maj 2017 Në ora: 01:08
NBA

NBA ka përzgjedhur pesë basketbollistët më të mirë të sezonit të rregullt.

James Harden, Lebron James, Rusell Westbrook, Kawhi Leonard dhe Anthony Davis përbëjnë pesëshen më të mirë të sezonit në NBA.

Ylli i Houston Rockets, James Harden, është basketbollisti më i votuar nga juria, ku ka marrë 100 për qind të votave në pozitën që ai luan.

I dyti është renditur LeBron James me 99 vota, ndërsa më pas vijnë tre lojtarët e tjerë.

Befasues është fakti që asnjë basketbollist i Golden State Warriors nuk është përfshirë në këtë pesëshe, ani pse skuadra nga Oakland ka përfunduar me rezultatin më të mirë në të dyja konferencat.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pse u bashkua Ramush Haradinaj me PDK-në:

    Për postin e kryeministrit

    Kishin marrëveshje të fshehtë edhe më herët

    Nuk e di

    Shiko rezultatet
    test