Emily Blunt i shtohet “Hakmarrësve” - Bota Sot
Emily Blunt i shtohet “Hakmarrësve”

Bota e Yjeve

E mërkurë, 24 gusht 2016

Emily Blunt i shtohet “Hakmarrësve”

Më: 8 tetor 2012 Në ora: 16:29

Në një intervistë të disa muajve më parë kishte deklaruar se rolet e vajzave të ndjeshme dhe të nënshtruara i kishin ardhur në majë të hundës dhe tani Emily Blunt duket se ka gjetur rolin që po kërkon.

Sipas 'Daily Mail', aktorja britanike do të jetë një grua e fortë në të gjitha kuptimet e fjalës pasi do të interpretojë superheroinën Ms. Marvel në pjesën e dytë të filmit “Hakmarrësit” (The Avengers.)

Ky personazh i librave të animuar është shfaqur për herë të parë në “Marvel Comics” në vitin 1968 si shefja e sigurisë Carol Danvers. Ajo u shpëtua nga Kapiteni Marvel pas një shpërthimi në një bazë ushtarake dhe fitoi disa nga fuqitë e superheroit që e shpëtoi.

Filmi “Hakmarrësit 2” do të nisë xhirimet në vitin e ardhshëm. Në kast do të jenë sërish aktorët Scarlett Johansson, Robert Downey Jr dhe Chris Hemsworth të cilët do të interpretojnë sërish respektivisht Vejushën e Zezë, Njeriun e Hekurt dhe Thor-in.

“Hakmarrësit” është një nga filmat që ka grumbulluar më shumë para në historinë e kinematografisë botërore me më shumë se 500 milionë dollarë në box-office.

Emily Blunt është bërë e famshme në Hollivud me filmin “Djalli vesh Prada” (The Devil Wears Prada).


Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test