Sulm vetëvrasës në Turqi - Bota Sot
Sulm vetëvrasës në Turqi

Bota

E enjte, 01 shtator 2016

Sulm vetëvrasës në Turqi

Më: 11 shtator 2012 Në ora: 19:58

Një sulmues vetëvrasës ka hedhur një granatë dore dhe pastaj hodhi veten në erë në hyrje të një stacioni policor në Stamboll të Turqisë, duke vrarë një polic dhe duke plagosur shtatë të tjerë, thanë autoritetet të martën.

Policia identifikoi sulmuesin si anëtar të Partisë së Frontit Revolucionar për Çlirimin e Popullit, i njohur me akronomin turk si DHKP-C, i cili ka marrë përgjegjësinë për një numër vrasjesh dhe shpërthimesh që nga viti 1970.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test