Sulm vetëvrasës në Turqi - Bota Sot
Sulm vetëvrasës në Turqi

Bota

E mërkurë, 27 korrik 2016

Sulm vetëvrasës në Turqi

Më: 11 shtator 2012 Në ora: 19:58

Një sulmues vetëvrasës ka hedhur një granatë dore dhe pastaj hodhi veten në erë në hyrje të një stacioni policor në Stamboll të Turqisë, duke vrarë një polic dhe duke plagosur shtatë të tjerë, thanë autoritetet të martën.

Policia identifikoi sulmuesin si anëtar të Partisë së Frontit Revolucionar për Çlirimin e Popullit, i njohur me akronomin turk si DHKP-C, i cili ka marrë përgjegjësinë për një numër vrasjesh dhe shpërthimesh që nga viti 1970.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test