Viktima në jug të Turqisë nga gjuajtja e predhës siriane - Bota Sot
Viktima në jug të Turqisë nga gjuajtja e predhës siriane

Bota

E martë, 30 gusht 2016

Viktima në jug të Turqisë nga gjuajtja e predhës siriane

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 17:55

Zyrtarët në jug të Turqisë thonë se një predhë e gjuajtur nga vendi fqinj Siria, ka vrarë të paktën tre njerëz dhe ka lënë tetë të tjerë të plagosur.

Abdulhakim Ayhan, kryetar i qytetit kufitar Akcakale, tha se kjo predhë ka goditur qendrën e një zone banimi.

Ky është rasti i fundit i dhunës në Turqi që nga fillimi i konfliktit në Siri para 19 muajve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test