Viktima në jug të Turqisë nga gjuajtja e predhës siriane - Bota Sot
Viktima në jug të Turqisë nga gjuajtja e predhës siriane

Bota

E mërkurë, 27 korrik 2016

Viktima në jug të Turqisë nga gjuajtja e predhës siriane

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 17:55

Zyrtarët në jug të Turqisë thonë se një predhë e gjuajtur nga vendi fqinj Siria, ka vrarë të paktën tre njerëz dhe ka lënë tetë të tjerë të plagosur.

Abdulhakim Ayhan, kryetar i qytetit kufitar Akcakale, tha se kjo predhë ka goditur qendrën e një zone banimi.

Ky është rasti i fundit i dhunës në Turqi që nga fillimi i konfliktit në Siri para 19 muajve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test