Karzai thotë se zgjedhet e vitit 2014 do të mbahen me kohë - Bota Sot
Karzai thotë se zgjedhet e vitit 2014 do të mbahen me kohë

Bota

E diel, 28 gusht 2016

Karzai thotë se zgjedhet e vitit 2014 do të mbahen me kohë

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 15:14

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai tha se zgjedhjet presidenciale në vend, të planifikuara të mbahen në vitin 2014, do të mbahen me kohë.

Gjatë një konference për shtyp në Kabul, Karzai tha se zgjedhjet definitivisht do të mbahen, duke shtuar se nëse zgjaten edhe për një ditë të vetme, do të konsiderohen si të jashtëligjshme.

Karzai ka mohuar spekulimet se ai do të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës së vendit, në mënyrë që t’ia mundësojë vetes edhe një mandat tjetër.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test