Arrestohet ish-presidentja e Filipineve - Bota Sot
Arrestohet ish-presidentja e Filipineve

Bota

E premte, 29 korrik 2016

Arrestohet ish-presidentja e Filipineve

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 16:48

Ish-presidentja e Filipineve, Gloria Macapagal Arroyo është arrestuar sot nën dyshimet për plaçkitje.

Policia thotë se Arroyo është arrestuar nën akuzat për thurjen e një konspiracioni për të plaçkitur rreth 9 milionë dollarë nga fondet e një lotarie shtetërore.

Arroyo do të qëndrojë përkohësisht në Qendrën Mjekësore të Veteranëve, për shkak të problemeve me tension dhe dehidrim.

Ky është urdhër arresti i tretë i lëshuar kundër Arroyos, e cila është liruar me kusht në muajin korrik, pasi kishte kaluar tetë muaj në qendrat e ndalimit të të njejtit spital, nën akuzat për mashtrim gjatë zgjedhjeve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test