Arrestohet ish-presidentja e Filipineve - Bota Sot
Arrestohet ish-presidentja e Filipineve

Bota

E mërkurë, 24 gusht 2016

Arrestohet ish-presidentja e Filipineve

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 16:48

Ish-presidentja e Filipineve, Gloria Macapagal Arroyo është arrestuar sot nën dyshimet për plaçkitje.

Policia thotë se Arroyo është arrestuar nën akuzat për thurjen e një konspiracioni për të plaçkitur rreth 9 milionë dollarë nga fondet e një lotarie shtetërore.

Arroyo do të qëndrojë përkohësisht në Qendrën Mjekësore të Veteranëve, për shkak të problemeve me tension dhe dehidrim.

Ky është urdhër arresti i tretë i lëshuar kundër Arroyos, e cila është liruar me kusht në muajin korrik, pasi kishte kaluar tetë muaj në qendrat e ndalimit të të njejtit spital, nën akuzat për mashtrim gjatë zgjedhjeve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test