Bullgari: Shtetësi për investim prej 100 mijë eurosh - Bota Sot
Bullgari: Shtetësi për investim prej 100 mijë eurosh

Bota

E diel, 28 gusht 2016

Bullgari: Shtetësi për investim prej 100 mijë eurosh

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 19:29

Investitorët e jashtëm, që investojnë 100 mijë euro në Fondin Kombëtar të Bullgarisë për Inovacione (FKBI), mund të fitojnë shtetësi bullgare, ka vendosur sot parlamenti i këtij vendi.

Në leximin e parë deputetët e kanë miratuar amandamentin në ligjin me të cilin parashihet nxitje e investimeve dhe dhënie të shtetësisë bullgare personave të jashtëm, që investojnë së paku 200 mijë levë në FKBI.

Por, që ligjit të bëhet fuqiplotë duhet të miratohet edhe në leximin e dytë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test