Presidenti i Mauritanisë dërgohet për shërim në Francë - Bota Sot
Presidenti i Mauritanisë dërgohet për shërim në Francë

Bota

E shtunë, 30 korrik 2016

Presidenti i Mauritanisë dërgohet për shërim në Francë

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 19:02

Presidenti i Mauritanisë Mohamed Ould Abdel Aziz është pranuar në një spital ushtarak francez, pasi që është qëlluar dhe plagosur në vendin e tij, citon agjencia AFP, Ministrinë e Jashtme franceze.

Ai do të trajtohet në Francë pas një ndërhyrje kirurgjike në Nouakchott për heqjen e një plumbi të shtënë nga ushtarët, në atë që qeveria e quajti e shtënë aksidentale në autokolonën e tij.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test