Presidenti i Mauritanisë dërgohet për shërim në Francë - Bota Sot
Presidenti i Mauritanisë dërgohet për shërim në Francë

Bota

E premte, 26 gusht 2016

Presidenti i Mauritanisë dërgohet për shërim në Francë

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 19:02

Presidenti i Mauritanisë Mohamed Ould Abdel Aziz është pranuar në një spital ushtarak francez, pasi që është qëlluar dhe plagosur në vendin e tij, citon agjencia AFP, Ministrinë e Jashtme franceze.

Ai do të trajtohet në Francë pas një ndërhyrje kirurgjike në Nouakchott për heqjen e një plumbi të shtënë nga ushtarët, në atë që qeveria e quajti e shtënë aksidentale në autokolonën e tij.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test