Madrid, zbulohet një rrjet kriminal kinez - Bota Sot
Madrid, zbulohet një rrjet kriminal kinez

Bota

E mërkurë, 31 gusht 2016

Madrid, zbulohet një rrjet kriminal kinez

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 22:07

Policia spanjolle njoftoi sot se ka zbuluar një rrjet kriminal kinez, i cili dërgonte në mënyrë të paligjshme prodhime kineze në Spanjë që më pas shpërndaheshin në gjithë Evropën.Shefi i policisë spanjolle, Ignacio Cosido tha se autoritetet ndaluan 83 anëtarë të dyshuar të një grupi kriminal në një bastisje banesash dhe zyrash në gjithë vendin një ditë më parë. Të dyshuarit përfshijnë 58 kinezë, 17 spanjollë dhe tetë qytetarë të kombësive të tjera.

Cosido tha se rreth 500 oficerë ishin përfshirë në atë që autoritetet e quajtën “operacioni Emperor” e që kishte vënë kryesisht në shënjestër një zonë industriale në qytetin qendror të Fuenlabradës, pranë kryeqytetit Madrid. Në zonën Cobo Calleja ka qindra pika që shpërndajnë prodhime kineze, qendra më e madhe kineze e mallrave me shumicë në Evropë, transmeton Voa.

Shefi i policisë tha se autoritetet besojnë se ky grup kriminal fuste mallra kineze kontrabandë në Spanjë, duke iu shmangur taksave dhe duke transferuar ilegalisht disa nga fitimet në Kinë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test