Tetë të vrarë në Bejrut - Bota Sot
Tetë të vrarë në Bejrut

Bota

E enjte, 25 gusht 2016

Tetë të vrarë në Bejrut

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 17:25

Agjencia shtetërore e lajmeve në Liban ka raportuar për një shpërthim të fuqishëm në qendër të Bejrutit, i cili ka vrarë të paktën tetë njerëz dhe ka plagosur dhjetëra të tjerë.

Agjencia Kombëtare e Lajmeve ka thënë se shpërthimi ka ndodhur pranë selisë së Partisë së Krishterë “Phalange”.

Të paktën dy ndërtesa banimi janë dëmtuar, ndërsa disa makina janë djegur.

Motivi i sulmit nuk është ende i qartë, por ai ndodh në kohën kur janë rritur tensionet ndërmjet fraksioneve politike në Liban për shkak të konfliktit në Siri.

Disa mbështesin presidentin sirian, Bashar al-Assad, ndërsa të tjerat rebelët që luftojnë regjimin e tij.

Partia “Phalange” kundërshton Assadin.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test