Sulm vetëvrasës pranë një xhamie në Iran - Bota Sot
Sulm vetëvrasës pranë një xhamie në Iran

Bota

E enjte, 25 gusht 2016

Sulm vetëvrasës pranë një xhamie në Iran

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 20:31

Një sulmues vetëvrasës ka hedhur veten në erë pranë një xhamie në jug të Iranit, duke vrarë të paktën edhe një person tjetër.

Mediat lokale thonë se incidenti ka ndodhur në qytetin port të Kabarit.

Sipas burimeve të njëjta, sulmuesi ka bërë përpjekje të hyjë në xhaminë e Imam Hossein-it, por është ndaluar nga rojet e sigurisë.

Mësohet se nga shpërthimi janë plagosur disa njerëz, përfshirë edhe zyrtarë të policisë.

Asnjë grup nuk e ka marrë ende përgjegjësinë për sulmin.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test