Paralajmërim për stuhi tropikale - Bota Sot
Paralajmërim për stuhi tropikale

Bota

E mërkurë, 31 gusht 2016

Paralajmërim për stuhi tropikale

Më: 24 tetor 2012 Në ora: 09:28

Parashikuesit e motit kanë lëshuar një paralajmërim për stuhi për Xhamajkën ndërsa pritet që stuhia tropikale Sandy të forcohet sot duke u kthyer në uragan në Karaibe.

Edhe Kuba dhe Haiti janë përfshirë në këtë paralajmërim për stuhinë tropikale.

Ekspertët thonë se stuhia pritet të sjellë rreshje shiu në disa zona deri në më shumë se 50 centimetra, së bashku me erëra të forta dhe përmbytje të rrezikshme për jetën.

Sandy është stuhia e 18 tropikale në stinën e stuhive të Atlantikut, stinë që filloi më 1 qershor dhe përfundon zyrtarisht 30 nëntor.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test