Dilomatët hetojnë arrestimin e 7 personave nga Guatemala - Bota Sot
Dilomatët hetojnë arrestimin e 7 personave nga Guatemala

Bota

E mërkurë, 24 gusht 2016

Dilomatët hetojnë arrestimin e 7 personave nga Guatemala

Më: 26 tetor 2012 Në ora: 19:32

Raportohet se diplomatët janë duke e hetuar rastin e arrestimit të 7 personave nga Guatemala, të cilët ishin gjuajtur nga një helikopter i policisë në Texas, të cilët ishin duke e ndjekur në shkretëtirë në grup të dyshuar.

Ky veprim i policisë, në afërsi të kufirit me Meksikën, la të vrarë dy persona.

Njoftohet se personat nga Guatemala ishin në një veturë duke barttur ilegalisht emigrantë, në afërsi të qytetit të La Joya.

Kërkimit të policisë i erdhi fundi kur ata gjuajtën nga helikopteri.

Ende nuk është bërë i ditur nacionaliteti i personave të vrarë si dhe i personit të tetë, që ishte arrestuar më vonë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test