Stuhia historike “Frankenstorm” kërcënon SHBA-në - Bota Sot
Stuhia historike “Frankenstorm” kërcënon SHBA-në

Bota

E shtunë, 27 gusht 2016

Stuhia historike “Frankenstorm” kërcënon SHBA-në

Më: 26 tetor 2012 Në ora: 20:00

Stuhia e tmerrshme që parashikuesit e motit në SHBA e quajnë “Frankenstorm” po duket ogurzezë nga ora në orë për Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Meteorologët parashohin një “shfaqje horrori” të erërave të forta, reshjeve të mëdha të shiut, batica ekstreme dhe ndoshta reshje bore, që mund të fillojnë herët të dielën.

“Duket se një stuhi serioze po vjen, e cila mund të jetë historike”, ka thënë Jeff Masters, drejtor i shërbimit të parashikimeve “Weather Underground”.

Këto parashime vijnë pas vëzhgimit të stuhisë “Sandy”, e cila është duke goditur shtete të ndryshme të Karaibeve, e cila sipas parashikimeve meteorologjike në Shtetet e Bashkuara, mund të përzihet me një stuhi dimërore dhe të arrijë javën e ardhshme në Bregun Lindor të SHBA-ve, në formën e një super stuhie.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test