Vendet evropiane e ndihmojnë Libinë për ndaljen e migracionit - Bota Sot
Vendet evropiane e ndihmojnë Libinë për ndaljen e migracionit

Bota

E shtunë, 25 mars 2017

Vendet evropiane e ndihmojnë Libinë për ndaljen e migracionit

Më: 20 mars 2017 Në ora: 20:54
Ilustrim

Italia, Franca, Sllovenia, Zvicra, Austria, Gjermania dhe Malta kanë rënë dakord sot për të bashkëpunuar me Libinë, në mënyrë që ta ndihmojnë për të zbatuar marrëveshjen e re për të ndaluar trafikimin e emigrantëve nga brigjet libiane.

Ministrat e brendshëm të këtyre vendeve ranë dakort në Romë, për të formuar një grup të kontaktit në fushën e migracionit.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test