75 milionë $ për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore nga terrorizmi - Bota Sot
75 milionë $ për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore nga terrorizmi

Bota

E hënë, 27 mars 2017

75 milionë $ për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore nga terrorizmi

Më: 20 mars 2017 Në ora: 22:19

Shtatë vende anëtare të UNESCO-s dhe një donator nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot kanë premtuar 75.5 milionë dollarë për fondin e mbështetur nga UNESCO, që synon ruajtjen e trashëgimisë kulturore nga luftërat dhe terrorizmi.

Partneriteti ndërkombëtar për ruajtjen e trashëgimisë së rrezikuar, filloi sot në muzeun e Luvrit në Paris, ku i pranishëm ishte edhe Presidenti francez, Francois Hollande.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test