Lufta e Tretë Botërore: Kim Jong-Un tenton t’i tregojë muskujt ndaj SHBA-së, por këto pamje janë zhgënjyese - Bota Sot
Lufta e Tretë Botërore: Kim Jong-Un tenton t’i tregojë muskujt ndaj SHBA-së, por këto pamje janë zhgënjyese

Bota

E enjte, 18 janar 2018

Lufta e Tretë Botërore: Kim Jong-Un tenton t’i tregojë muskujt ndaj SHBA-së, por këto pamje janë zhgënjyese

Nga: G.B Më: 20 prill 2017 Në ora: 15:41
Kim Jong-Un

Koreja e Veriut mund të përpiqet të përkulë muskujt e saj para SHBA-ve pasi që frika e Luftës së Tretë Botërore po rritet, por kjo video propaganduese nuk do të i ndihmojë.

Videoja-e disponueshme më sipër - tregon një rresht të ushtarëve të Koresë së Veriut që shtrihen në barkun e tyre në fshat ndërsa një oficer i lartë i urdhëron ata të hapin zjarr gjatë një sesioni të rëndësishëm trajnimi.

Ai ka për qëllim të demonstrojë vrasjen e goditjeve të çdo forme amerikane, nëse Donald Trump do të guxonte të fillonte sulmin në vend, shkruan Dailystar, përcjell Bora sot.

Ushtria i pushon me lehtësi pushkët e tyre, por njëri prej tyre pengohet nga një problem.

Ndërsa retë e tymit ngrihen nga armët e shokut të tij, ai lufton për të xhiruar të tijën.

Image
Ushtari i Koresë së Veriut nuk mund të kontrollojë armën e tij

Ai shtyn gishtin e tij në shkyçës disa herë, por dhoma duket se është e zënë dhe plumbi nuk do të largohet nga arma.

Klipi është shikuar mijëra herë dhe shikuesit janë shokuar nga ajo që kanë parë.

Një përdorues në Reddit ka shkruar: "Haha. Mënyra se si ai thjesht vazhdon të pretendojë se do të përhapë zjarr më pas".

Një tjetër ka komentuar: "Ata mund të na tejkalojnë, por djali është memec".

Dhe një i tretë shtoi: "Jo shumë fat me raketën, jo shumë fat me një armë, ose brilante."

Tensionet e Luftës së Tretë Botërore janë rritur këtë javë pasi Koreja e Veriut ka gjuajtur një raketë testimi.

Kina zhvendosi tanke drejt kufirit Sino-Kore e Veriut dhe Rusia u kap me raketa testimi në det.

Një shfaqje e bezdisshme që tregon muzikën që Koreja e Veriut përdor për të trilluar qytetarët e tyre çdo mëngjes, gjithashtu ka dalë./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test