Nuk ka plane për takim mes Trumpit dhe Putinit - Bota Sot
Nuk ka plane për takim mes Trumpit dhe Putinit

Bota

E shtunë, 21 korrik 2018

Nuk ka plane për takim mes Trumpit dhe Putinit

Më: 13 shtator 2017 Në ora: 18:25
Vladimir Putin dhe Donald Trump

Aktualisht nuk ka plane për takim apo bisedë telefonike mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump, tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov.

"Tani për tani nuk ka lajme", tha Peskov në pyetjen nëse ata ishin duke u përgatitur për një takim të dy liderëve, i cili mund të ndodh gjatë samitit APEK-ut në Vietnam në nëntor të këtij viti, ose nëse planifikohet zhvillimi i një bisede telefonike para samitit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test