Kolumbia shpreson ende, Polonia i jep lamtumirën Rusisë

Botërori 2018

Më: 24 qershor 2018 Në ora: 19:31
Festimi i golit

(E plotësuar) - Kolumbia ka fituar bindshëm 3-0 ndeshjen ndaj Polonisë, duke shpresuar për kalimin e fazës së grupeve me një fitore ndaj Senegalit.

Për kolumbianët shënuan Mina, Falcao dhe Cuadrado, në një ndeshje të dominuar prej tyre.

Ndërkohë, polakët e pafuqishëm i dhanë lamtumirën Rusisë pas një kompeticioni shumë zhgënjyes për ta. Lewandowski me shokë humbën edhe ndeshjen e parë ndaj Japonisë, duke mos pasur asnjë shans tashmë për kalimin e grupit.

Kolumbia trefishon epërsinë ndaj Polonisë

Kolumbia tani po udhëheq 3 me 0 ndaj Polonisë në Botërorin “Rusia 2018”. Cuardado ka shënuar golin e tretë

Ishte Falcao ai që shënoi për Kolumbinë në minutën e 70 për 2 me 0.

Kolumbia dyfishon epërsinë, Falcao shënon gol të bukur në Botëror

Kolumbia ka shënuar një tjetër gol kundër Polonisë. Për 2-0 realizoi Radamel Falcao në minutën e 70-të.

Mina i jep epërsinë Kolumbisë ndaj Polonisë

Në “Kazan Arena” po luhet sfida e vlefshme për Grupin H të Botërorit mes Polonisë dhe Kolumbisë.

Kolumbia e mbyll me fitoren 1-0 pjesën e parë,

Ishte Mina që në minutën e 40-të me një gjuajtje të saktë me kokë zhbllokoi rezultatin dhe i jep epërsinë kolumbianëve.

Kolumbia ka kaluar në epërsi ndaj kombëtares evropiane, Polonisë.

Ishte Mina ai që shënoi në minutën e 40 me kokë pas asistimit nga James Rodriguez.

Kolumbia deri tani ka dominuar Poloninë.

Nis sfida në “Kazan Arena”, Polonia dhe Kolumbia me synimin e vetëm 3 pikët

Po luhet në stadiumin “Kazan Arena” ndeshja e Grupit H të Botërorit mes Polonisë dhe Kolumbisë.

1′ Ka nisur sfida

Poloni-Kolumbi, formacionet zyrtare

Në “Kazan Arena” do të luhet mbrëmjen e sotme sfida e vlefshme për Grupin H të Botërorit mes Polonisë dhe Kolumbisë.

Në takimet e para të dy ekipet kanë pësuar humbje, ndaj kush humbet sonte eliminohet matematikisht, pasi Japonia dhe Senegali kanë nga 4 pikë.

Për takimin që nis në orën 20:00 të dy trajnerët i kanë publikuar formacionet zyrtare.