Vetëvendosje reagon ndaj gazetës zvicerane - Bota Sot
Vetëvendosje reagon ndaj gazetës zvicerane

Diaspora

E enjte, 25 gusht 2016

Vetëvendosje reagon ndaj gazetës zvicerane

Më: 4 shtator 2012 Në ora: 02:02

Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Zvicër, ka reaguar ndaj gazetës zvicerane, e cila në edicionin e së dielës, në shtojcën e sportit, ka botuar flamurin shqiptar të kohës së komunizmit.
Në reagimin e Vetëvendosjes thuhet:
“E nderuara redaksi e Blick-ut,
Në edicionin e djeshem të gazetës Sonntagsblick, në shtojcën e sportit, më saktësisht në faqen 15, keni shtypur flamurin shqiptar, i cili ka ndryshuar që nga 07. Prill 1992.
Flamuri kombëtar i Shqipërisë që nga data e lartëpërmendur nuk ka yll mbi shqiponjën dykrenare. Me shtypjen e ketij flamuri në gazetën e juaj, ju ia rikujtoni komuniteti shqiptar diktaturën komuniste, që zgjati mbi 50 vite në Shqipëri.
Duke ditur së jeni njëra ndër gazetave më të lexuar në pjesën gjermane të Zvicrës, ju lutemi të demantoni këtë gabim në edicionin e rradhës dhe të keni më shumë kujdes në të ardhmem”.
Vetëvendosje po ashtu u ka kërkuar me shkrim ambasadave të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë që të reagojnë kundër këtij gabimi në gazetën BLICK.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test