Reportazh nga hapja e Zyrës së aplikimit të Pasaportës Biometrike Shqiptare - Bota Sot
Reportazh nga hapja e Zyrës së aplikimit të Pasaportës Biometrike Shqiptare

Diaspora

E shtunë, 27 gusht 2016

Reportazh nga hapja e Zyrës së aplikimit të Pasaportës Biometrike Shqiptare

Më: 29 shtator 2012 Në ora: 18:46

Për gazetën “Bota Sot”, presidenti Bujar Nishani, tha:"Për mua ishte një kënaqësi e veçantë, që gjatë qëndrimit tim në SHBA, në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork , që të koincidonte edhe hapja e kësaj Zyre të aplikimit të pasaportave biometrike”.

Nju Jork Siti: Presidenti i Republikës, së Shqipërisë, Shkëlqesia e Tij, - zoti. Bujari Nishani, i shoqëruar nga Konsulli i Përgjithshëm i Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, zoti Dritan Mishto, Zëvendësministri i Brendshëm, zoti Ferdinand Poni, Drejtori Ekzekutiv i Fondit Shqiptaro-Amerikan të Sipërmarrjeve, zoti Michael Granoff dhe Drejtori i Kompanisë “Aleat”, zoti Jean-Alain Jouan (Zhan Alën Zhuan), mori pjesë të enjten pasdite në përurimin e zyrës së aplikimit të pasaportave biometrike në Nju Jork .
Në hyrje të Konsullatës, Kryetarin e Shtetit, kishin dalë për ta pritur një grup emigrantësh shqiptarë, veprimtar të dalluar të komunitetit, dhe të rinjtë e organizatës Rrënjët Shqiptare, të cilët e uruan Presidentin e Shqipërisë zotin Bujar Nishani për suksesin e vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ngrohtësinë e treguar gjatë kësaj vizite të parë në SHBA, ndaj bashkësisë shqiptare.
Të rinjtë e organizatës Rrënjët Shqiptare, i dhuruan Presidentit Nishani një hartë të Shqipërisë etnike.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të dielën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test