Poezitë dhe krijuesit ua ngrohin zemrat shqiptarëve - Bota Sot
Poezitë dhe krijuesit ua ngrohin zemrat shqiptarëve

Diaspora

E premte, 26 gusht 2016

Poezitë dhe krijuesit ua ngrohin zemrat shqiptarëve

Më: 30 shtator 2012 Në ora: 19:02

Në një ambient të këndshëm poetik, në pranin e shumë adhuruesve të artit krijues, në Sallën “Volkshaus Franckviertel” të Linz-it, u mbajt mbrëmje e këndshme kulturo-letrare, e organizuar nga shoqata “Lëvizja e Grave Shqiptare” në bashkëpunim me shoqatën “Aleksandër Moisiu” Vjenë. Duhet lavdëruar organizatorin për organizimin e ngrohtë dhe të saktë të kësaj mbrëmje me programin e tyre tejet të pasur. Prezent ishin edhe përfaqësuesit diplomatik nga ambasadat e Shqipërisë z.Egin Ceka dhe ambasada e Kosovës z. mr. Isa Kosumi dhe z. Anton Marku.
Të pranishmit në këtë mbrëmje i përshëndeten moderatorët Dr. Alvana Simbrunner dhe Edona Ramadani, të cilat bënë hapjen e programit duke ju dëshiruar mirëseardhje të pranishmëve.
Kurse, përshëndetjen në emër të shoqatave e benë kryetarët e shoqatave përkatëse zonja Edvana Gjashta nga Shoqata e Grave dhe zoti Besim Xhelili nga Shoqata Aleksandër Moisiu.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të hënën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test