Riza Budakova: Pas shiut dalin gjithmonë zvarranikët! - Bota Sot
Riza Budakova: Pas shiut dalin gjithmonë zvarranikët!

Diaspora

E premte, 26 gusht 2016

Riza Budakova: Pas shiut dalin gjithmonë zvarranikët!

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 18:46

Nëse i referohemi thënies sonë “Një jetë kushtuar lirisë”, organizatorit atëherë duhet të mburremi dhe ta përshëndesim këtë akt, përkatësisht Shoqatën “Faik Konica” në krye me z .Genti Meta, ambasadën tonë në krye me Ilir Dugollin, si dhe pjesëmarrësit në krye me familjen Hadri. Sa i përket lajmërimit dhe mesazheve që i ka dërguar bie fjala z.Milaim Blakaj janë diskutabile dhe të qëllimshme duke seleksionuar sipas shijes dhe kapacitetit të tij! Dikujt po e dikujt jo! Qysh po thua Lala Kros: Vet fol e vet vulos»! Mendoj se ka qenë skandaloze mos thirrja bie fjala e bashkëpunëtorit më të afërt z.Riza Budakova, Hajrullah Akturku, Idriz Basha i Novosejt, familja e Agim Radoniqit, përkatësisht vëllai i tij Qazim Radoniqi që jeton e vepron në Elbasan, z.Hana Ebeling, mikesha e tij dhe një mike e popullit shqiptar, pra shokët më të ngushtë të tij dhe pse jo edhe autorin e parë të librit “Çeta e Brukselit”, z. Halit Elshani.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të hënën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test