Shqiptarët në Vjenë protestuan për Haradinajn - Bota Sot
Shqiptarët në Vjenë protestuan për Haradinajn

Diaspora

E shtunë, 29 prill 2017

Shqiptarët në Vjenë protestuan për Haradinajn

Më: 19 mars 2017 Në ora: 16:09
Ilustrim

Në kryeqytetin e Austrisë në Vjenë është mbajtur një protestë nga mërgimtarët në mbështetje të Ramush Haradinaj i cili vazhdon të mbahet nga autoritetet franceze.

Ata me flamuj kombëtar dhe me mbishkrime kanë kërkuar që Ramush Haradinaj të lirohet nga drejtësia franceze.

Protesta të ngjashme deri tash janë mbajtur edhe në qytete të tjera evropiane, për sa kohë që në Kosovë ka pasur pothuajse në të gjitha komunat.

Vendimi për Haradinajn pritet të merret me 2 prill.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A mund të eskaloj situata deri në luftë pas dhunës në Maqedoni?
    test