Arrestohet shqiptari me 540 gramë kokainë - Bota Sot
Arrestohet shqiptari me 540 gramë kokainë

Diaspora

E hënë, 16 korrik 2018

Arrestohet shqiptari me 540 gramë kokainë

Më: 11 tetor 2017 Në ora: 16:12
Policia italiane

Guardia di Finanza ka arrestuar në flagrancë në Padova shtatë persona – katër tunizianë, dy italianë e një shqiptar – si dhe ka sekuestruar 20 mijë euro, 800 gramë heroinë e 600 kokainë. Operacioni, nisur në maj me arrestimin e dy korrierëve dhe me sekuestrimin e 1078 gramëve kokainë shumë e pastër me vlerë 200 mijë euro, ka zbuluar gjithë rrjetin e shpërndarjes dhe trafikut t substancave të ndaluara, drejtuar nga dy tunizianë, me bazë në dy apartamente në Arcella, ku operonin edhe katër të tjerët.

I arrestuari i fundit, shqiptar, ishte një nga furnizuesit me shumicë dhe të dielën u kap me 540 gramë kokainë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test