OSHEE ia nxjerr dasmat 'prej hundësh' pronarit të lokalit - Bota Sot
OSHEE ia nxjerr dasmat 'prej hundësh' pronarit të lokalit

Durrësi

E enjte, 14 dhjetor 2017

OSHEE ia nxjerr dasmat 'prej hundësh' pronarit të lokalit

Më: 16 nëntor 2017 Në ora: 09:20
Durrës

OSHEE është bërë shkak që pronari një lokali dasmash në Durrës të vihet në pranga. Hajri K ishte kallëzuar në Polici për vjedhje të energjisë përmes lidhjes së paligjshme dhe dje, Policia i vuri prangat. Kësisoj, fitimet e dasmave do t'i shkojnë pronarit të lokalit për të paguar faturat dhe kamatat e akumuluara ndërkohë që rrezikon të qendrojë në burg.

I arrestuari tjetër, Muhamed S., kishte debi prej 9 milionë lekë, dhe gjatë procedurave për prerje të energjise, u konstatua se ai perdorte linjë të dytë furnizimi, jashtë matësit.

Deri më tani, nga OSHEE, Rajoni Durrës janë proceduar në polici rreth 50 abonentë, nga kontrollet e dy muajve të fundit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test