AKKZHE: Insittucionet të përdorin prodhime vendëse - Bota Sot
AKKZHE: Insittucionet të përdorin prodhime vendëse

Ekonomi

E hënë, 29 gusht 2016

AKKZHE: Insittucionet të përdorin prodhime vendëse

Më: 2 tetor 2012 Në ora: 17:24

Anëtarët e Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik kanë vendosur që të fusin në funksion kërkesën e kamotshme për t’i dhënë më shumë hapësirë prezencës së prodhimeve vendëse brenda institucioneve. Ministrja e Tregtisë dhe e Industrisë, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se brenda një periudhe të shkurtë kohore do të dihet se cilat prodhime dhe shërbime të vendit do të mund të mbulojnë kërkesën e institucioneve vendëse për t’u furnizuar me to. Në takimin e 5-të të këtij këshilli është miratuar udhëzuesi për rishikimin e lejeve dhe licencave, si dhe për masat e marra me qëllim të përmirësimit të rangimit të Kosovës në raportin e Bankës Botërore “Doing Business”.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test