FMN alarmon për ngadalësim ekonomik - Bota Sot
FMN alarmon për ngadalësim ekonomik

Ekonomi

E mërkurë, 24 gusht 2016

FMN alarmon për ngadalësim ekonomik

Më: 13 tetor 2012 Në ora: 15:46

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) tha të shtunën se rritja ekonomike është ngadalësuar dhe se nevojiten hapa të tjerë në Bashkimin Evropian për ta përmbajtur krizën e borxheve, njofton DPA.

“Rritja globale është ngadalësuar dhe vazhdojnë të mbesin ende paqartësi të konsiderueshme dhe rreziqe të uljes”, ka thënë komiteti monetar dhe financiar në një takim vjetor të FMN-së dhe të Bankës Botërorë të mbajtur në Tokio.

Fondi ka kërkuar veprime të vendosura me qëllim të rimëkëmbjes ekonomike.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test