Një këmbë në BE, një jashtë saj - Bota Sot
Një këmbë në BE, një jashtë saj

Evropë

E martë, 25 prill 2017

Një këmbë në BE, një jashtë saj

Më: 21 prill 2017 Në ora: 12:56
Pamje nga video

Franca do të zgjedhë presidentin e ri në dy rrethe votimi, më 23 prill dhe 7 maj. Rezultati është më i paqartë se kurrë. Sulmi terrorist, që ndodhi të enjten mbrëma në qendër të Parisit, vetëm sa ka hedhur më shumë hije në garën ndërmjet kandidatëve që mbrojnë projektin e Bashkimit Evropian dhe atyre që nuk e shohin të ardhmen e Francës si pjesë të bllokut.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test