Londra duhet të respektojë rregullat e BE-së në periudhën e tranzitore - Bota Sot
Londra duhet të respektojë rregullat e BE-së në periudhën e tranzitore

Evropë

E premte, 20 tetor 2017

Londra duhet të respektojë rregullat e BE-së në periudhën e tranzitore

Më: 25 shtator 2017 Në ora: 18:43
Michel Barnier

Britania e Madhe, e cila ka kërkuar një periudhë dyvjeçare tranzitore pas daljes nga Bashkimi Evropian, duhet të pajtohet me të gjitha rregullat e Bashkimit Evropian gjatë asaj periudhe, tha sot kryenegociatori i BE-së për Brexit, Michel Barnier.

"Ideja që Britania do të vazhdojë të jetë pjesë e një tregu të vetëm gjatë kësaj periudhe, atëherë është e qartë se të gjitha rregullat evropiane dhe kushtet financiare, duhet të respekton në këtë periudhë, pa asnjë përjashtim", tha Barnier.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test