Tërmeti lëkund Italinë qendrore - Bota Sot
Tërmeti lëkund Italinë qendrore

Evropë

E hënë, 15 tetor 2018

Tërmeti lëkund Italinë qendrore

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 13:16
ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.2 goditi Italinë qendrore, pranë qytetit të Amatriçes. Termeti ra rreth orës 00:34 të së hënës, raportoi Instituti Kombëtar i Gjeofizikës në Itali.

“Nuk ka raporte për dëmtime të mëdha deri tani”, shkruan Ansa.

Tërmeti është ndjerë në Abruzzo, Lazio dhe Marche dhe u pasua nga 15 pasgoditje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test